جشنواره رسانه‌های دیجیتال نقش موثری در افزایش امنیت فضای مجازی دارد

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ سرهنگ علی‌محمد رجبی عنوان کرد: از نگاه پلیسی یکی از دلایل مهم بروز جرایم و بزه‌دیدگی کاربران فضای مجازی، آگاهی نداشتن آن‎ها نسبت به فضای مجازی در نتیجه خلاءهای محتوایی موجود در این محیط است.
رئیس مرکز تشخیص ‌و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا با اشاره به اینکه «بخشی از مشکلات امنیت در فضای مجازی به آموزش‌هایی باز می‌گردد که به جامعه داده نمی‌شود و بخش دیگری از آن به نبود زیرساخت‌های مناسب و در دسترس نبودن ابزارهای کمکی حفظ امنیت در فضای مجازی مرتبط است»، گفت: برگزاری جشنواره رسانه‌های دیجیتال با محور قرار دادن حوزه امنیت فضای مجازی و به خصوص امنیت کاربران می‌تواند در افزایش امنیت فضای مجازی با تکیه بر توسعه محتوا، توسعه آموزش‌ها و معرفی نرم‌افزارها و سخت افزارهای حفظ حریم خصوصی کاربران، مفید باشد.

سواد رسانه‌ای و سواد دیجیتال از نیازمندی‌های اساسی جامعه ما

رجبی همچنین با بیان اینکه سواد رسانه‌ای و سواد دیجیتال از نیازمندی‌های اساسی جامعه ما است، برگزاری جشنواره رسانه‌های دیجیتال را در هم‌افزایی فعالان سواد رسانه‌ای و سواد دیجیتال به خصوص در حوزه کسب و کارها موثر دانست.
وی برگزاری چنین جشنواره‌هایی را باعث افزایش اطلاعات عمومی مردم از فضای مجازی کشور عنوان کرد و افزود: معرفی محصولات و ابزارهای استاندارد حوزه‌های فضای مجازی، سواد رسانه‌ای و سواد دیجیتال مانند کنترل والدین، کنترل میزان مصرف و سرویس‌های رده‌بندی سنی به جامعه از کارکردهای بسیار خوب جشنواره رسانه‌های دیجیتال است.
رجبی ادامه داد: مسئولین می‌توانند از طریق برگزاری جشنواره‌ رسانه‌های دیجیتال نقاط قوت و ضعف محصولات موجود فضای مجازی را بشناسند و برای تولید محصولات مناسب، رفع نقاط ضعف و بهبود و تقویت نقاط قوت آن‌ها تلاش کنند.

جشنواره‌ رسانه‌های دیجیتال بستر مناسبی برای تشویق افراد به حضور موثر و تولید محتوا

وی با اشاره به اینکه جشنواره‌ رسانه‌های دیجیتال از ابتدای شکل‌گیری آن جشنواره‌ای بسیار قوی و بستر مناسبی برای تشویق افراد به حضور موثر و تولید محتوا در حوزه رسانه‌های دیجیتال و سواد فضای مجازی بود اظهار امیدواری کرد رسانه‌های دیجیتال به عنوان تنها جشنواره محصولات نرم‌افزاری فضای مجازی با تلاش دست‌اندرکارانش همیشه در اوج بماند.
رجبی خاطرنشان کرد: قطعا نیاز است که محتواهایی که در جشنواره شرکت می‌کنند به نحو مقتضی در قالب تهیه کلیپ و عکس نوشته به عموم جامعه معرفی شوند تا از این رهگذر شاهد تاثیرات مثبتی در مواجهه مردم با فضای مجازی باشیم.

دوازدهمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال در یک نگاه

به گزارش ایرنا، فرایند ثبت و دریافت آثار دوازدهمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال به عنوان بزرگترین رویداد شناسایی و معرفی آثار و فعالان فرهنگی، هنری و رسانه‌ای دیجیتال که  همزمان با عید فطر آغاز به کار کرده است، تا ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰ ادامه دارد.

جشنواره رسانه‌های دیجیتال نقش موثری در افزایش امنیت فضای مجازی دارد

«انقلاب اسلامی و مقاومت (با محوریت نقش شهید حاج قاسم سلیمانی)»، «خانواده و سبک زندگی»، «اقوام، فرهنگ محلی و گردشگری»، «مسجد و مناسک دینی»، «امید، تفریح و نشاط اجتماعی»، «سواد رسانه‌ای و زیست مجازی»، «حکمرانی و مدیریت فرهنگی»، «خدمات مطالعاتی، آموزشی و پژوهشی» و «روایت کرونا در فضای مجازی» محورهای اصلی جشنواره  امسال هستند.
صاحبان بسترهای تولید و نشر، نرم‌افزارهای تلفن همراه، بازی‌های رایانه‌ای و محتواهای دیجیتال می‌توانند با مراجعه به سامانه www.platzaar.ir در این جشنواره شرکت کنند.

مشکین رسا

درباره ی nhjkgfs52893

مطلب پیشنهادی

سازمان حفاظت محیط زیست؛ میزبان بزرگداشت و صحنه اعتراض خبرنگاران

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا مراسم بزرگداشت قربانیان حادثه تصادف اتوبوس حامل خبرنگاران در جاده پیرانشهر …